Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

2013. PRASKLEISKIME UŽSKLANDAS

Publikuota 2013-11-25

2013. PRASKLEISKIME UŽSKLANDAS

Žmogaus gyvenimas sparčiai žengia pirmyn, kai tuo pačiu metu bažnyčios ir įvairių panašių senų tradicinių organizacijų, tokių, kaip ir tamplierių ordinas, gyvenimas juda ypatingai lėtai ir bet kokie esminiai pasikeitimai yra be galo sudėtingas procesas.

Esame tik keturi metai senojo tradicinio tamplierių ordino veikloje. Kuo toliau, tuo daugiau klausimų kyla, o atsakymus rasti ypatingai sunku, o kartais dėl suprantamų priežasčių ir neįmanoma. O klausimai tokie, kurie daugelius mums visiems suprantamus nusistovėjusius dalykus verčia aukštyn kojomis ir mus pačius verčia pažiūrėti į šiuos įprastus dalykus kitomis akimis ir iš visiškai kitų pozicijų. Šie klausimai mus skatina gilesnėm studijom, tikslinėms kelionėms bei galimai išsamesniam pažinimui.

Nenuostabu, kad tamplieriams tenka rimtai studijuoti bibliją, krikščionybės istoriją, pasaulio istoriją ir bendrauti su žmonėmis, visą savo gyvenimą paskyrusiems šios srities studijoms. Ėmėmės Jėzaus gyvenimo studijų, mintyse ir realiame gyvenime stengiamės sekti jo pėdomis. Daugelis žinomų istorinių žmonijos įvykių vyko ir tebevyksta turint ryškų tamplierių pėdsaką, turint omenyje, kad ir tapmlieriai Šventojoje Žemėje, Europoje bei visuose žinomuose kraštuose neatsirado iš nieko savaime netikėtai, kad ir jie visuomet turėjo savo pirmtakus bei pasekėjus. Po lemtingų 1307 metų spalio 13-tosios įvykių tamplierių ordino veikla nė kiek nenutrūko, o tęsėsi ir tebesitęsia kitomis formomis ir kitais pavadinimais. Nereikia daug pastangų tam rasti realų patvirtinimą.

Šimtmečius nebendravęs su visuomene, prieš keliolika metų Ordinas, galima sakyti, „išėjo iš pogrindžio“ ir tapo atviresnis visuomenei.

Pastaruoju metu ordinu domisi daug žmonių ir nenuostabu, kad žurnalistai siekia nušviesti ordino veiklą. Lietuvoje, bendraudami su žiniasklaidos atstovais, esame keblioje situacijoje: daugybė bendros pažintinės informacijos šiais laikas yra kiekvienam nesunkiai prieinama, kai tuo pačiu metu daugeliu konkrečių klausimų geriau net nekalbėti, nes, kad pašnekovas suprastų, jis turi būti gerai susipažinęs su religiniais bei istoriniais klausimais, jau nekalbant apie Ordino istoriją bei senuosius tamplierių ordino ritualus. Pasakymas „Solis sacerdotibus“ – tik pašvęstiesiems - reiškia ne tamplierių ordino paslaptingą uždarumą nuo visuomenės, o tik tai, kad bendram supratimui, mūsų bendram dialogui reikia labai daug žinių ir žinojimo. Kitaip bet koks tamplierių ordino veiklos pristatymas bus, geriausiu atveju, nesuprantamas pašnekovui. O pastaruoju metu gaunama informacija tiesiog svaigina, nes atsidaro nematomos durys ir atsiveria tiesiog fantastiški dalykai, apie kuriuos net mintimis sunku daryti prielaidas.